Menu

Genel bilgiler

  • Üst Kategori: YAZILAR
  • Perşembe, 19 Kasım 2009 09:28 tarihinde yayınlandı.
  • Gösterim: 23152

Doğa yürüyüşlerimiz genel olarak Pazar günleri sabah saat 08:00 da Güvenpark Kumrular Sokak girişinden başlamakla beraber Ankara’ya uzak parkurlar ile farklı programlara sahip yürüyüşlerimiz daha erken saatlerde başlamaktadır. Gittiğimiz yöne bağlı olarak sizi ara duraklardan alabilmekteyiz. Hareket saati, ara duraklar ve saatleri hakkında bilgi her programın altında yayınlanmaktadır. Yol güzergâhı üzerinde en az bir mola verilmekte ve ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır.

Doğa yürüyüşlerimize gelirken yanınızda getirmeniz gereken malzemeleri şöyle sıralayabiliriz:

Gerekli malzemeler:
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, kol ve bacakları kapatan giysiler, kişisel ilaçlar, karbon hidratlı yiyecekler, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

İsteğe bağlı malzemeler:
Baton, tozluk, fotoğraf makinesi, güneş gözlüğü, koruyucu krem ve nemlendirici, sıcak su, el feneri, düdük, ilkyardım malzemeleri, havlu, mayo, terlik

Yedek malzemeler:
Yedek ayakkabı, yedek giysi, yedek çorap – çamaşır

Yanımızda getireceğimiz sırt çantası içerisindeki, yedek kıyafet, kumanya vs. Islanma riskine karşı mutlaka naylon torbalara sarılı olmalıdır. En az 1,5 litre su ve kuru üzüm, erik, fındık ve meyve benzeri gıdalar, kumanyalarımıza takviye olacaktır. Ayak bileğini saran yürüyüş ayakkabısı önemlidir, varsa baton (baston-asa) ve kar tozluğu, gözlük etkinlik süresince bize yardımcı olacaktır. Yanımızdaki bere, eldiven ve polar üstlük bizleri yemek molası esnasında koruyacaktır.

Yürüyüş boyunca, rehberlerinizin (öncü ve artçı) kimi zaman uyarılarına kulak vermeniz, etkinliğin güvenli ve keyifli olması açısından önemlidir. Yürüyüş lideri gerekli görürse, parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Programda aksi belirtilmedikçe yürüyüş ücretine özel ulaşım, rehberlik, ikramlar, tüm çevre gezileri dahildir. Öğle yemeği kumanyası ve kişisel harcamalar ücrete dahil değildir.

Doğa yürüyüşlerinde genel olarak kabul edilen zorluk dereceleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

1 (Çok Kolay): Köy veya orman yolları
2 (Kolay):  Fazla eğimi olmayan patikalar, orman yolları
3 (Orta Zorlukta): Yürünebilir orman arazisi, dik patikalar
4 (Zor):  Yürünebilir orman arazisi, dik iniş çıkışlı çarşaklar
5 (Çok Zor):  Kanyon ve kayalık arazi

Site Bilgileri

Ziyaretçiler
299
Makaleler
1375
Web Bağlantıları
3
Makale Görünüm Sayısı
4103475

ARTIYAŞAM ETKİNLİKLER TOPLULUĞU & KIRKAYAKLAR TURİZM VE SEYAHAT ACENTESİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

0 312 417 67 06 - 417 67 09 - 0 530 602 78 82

DogaYuruyusuAnkara.com bir Artıyaşam web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Artıyaşam Kırkayaklar Turizm Doğa Yürüyüşü Ankara