Menu

Nasıl Giyinmeliyiz

  • Üst Kategori: YAZILAR
  • Perşembe, 19 Kasım 2009 12:08 tarihinde yayınlandı.
  • Gösterim: 22852

Üzerimizdeki kıyafetler hareketlerimizi kısıtlamayacak, teri dışarı atacak, vücut sıcaklığını koruyacak cinsten olmalıdır.
Yaz aylarında güneşten, kış aylarında soğuktan koruyacak bir şapka kullanmakta fayda vardır.


Boyun bölgesini hava şartlarından korumak ve teri emmesi için boyuna bir fular yada benzeri pamuklu bir şey bağlanması tavsiye edilir.
Soğuk havalarda kulak koruyucusu, atkı, bere ve eldiven kullanılabilir. Kullanılmasa da yanımızda ulunması tavsiye edilir.
Üst kıyafet olarak kışın soğuktan, yazın güneşten ve kollarımızı çalı ve dikenlerden korumak amacıyla uzun kollu kıyafetler tercih edilmelidir. Kalın kıyafetler yerine ince ve kat kat giyinmek hem soğuktan daha iyi koruyacak hem de gerektiğinde üzerimizdeki kıyafetleri azaltmamıza yarayacaktır. Kış aylarında termal içlikler ekstra konfor sağlayacaktır.
nasilgiyinmeliyizPantolon olarak kot, kadife tarzı ıslandığında ağırlaşan, çabuk kurumayan kıyafetler yerine çabuk kuruyabilen, tercihen suyu emmeyen ve içine geçirmeyen bir pantolon kullanılması gerekmektedir. Hava ne kadar sıcak olursa olsun güneşten, çalı ve dikenlerden korunmak adına şort tercih edilmemelidir. İnce pantolonlar her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.
Tozluk yaz aylarında pek kullanılmasa da ot ve dikenlerden korunmak amacıyla kullanılabilir. Kış aylarında ise yağmur ve kardan korunmak için kullanılması önemle tavsiye edilir.
Kullanacağımız botun sert tabanlı ve bileğimizi kavrayacak kadar yüksek bileklikli olması gerekmektedir. Spor ayakkabısı, gündelikte giyilen tür ayakkabılar arazı şartları düşünülünce uygun olmayacaktır. Ayakkabıyı kalın, yumuşak, ayağımızı terletmeyecek bir çorap ile giymek konforunuzu arttıracaktır. Ayrıca ayakkabı seçilirken kalın çorapla giyildiği halde burun kısmında yaklaşık 5mm boşluk kalması tavsiye edilir. Yürüyüşe gelirken ayak tırnaklarının kısa olması sağlığınız açısından önemlidir. Ayakkabının su geçirmemesi ve yırtığının bulunmaması özellikle kış aylarında çok önemlidir.
Kullanacağımız çantanın geniş ve yumuşak askıları olması önemlidir. Göğüs ve bel bağı olan çantalar yürüyüşlerde daha kullanışlı olacaktır. Kesinlikle tek askılı çantalar kullanılmamalıdır.

Site Bilgileri

Ziyaretçiler
299
Makaleler
1375
Web Bağlantıları
3
Makale Görünüm Sayısı
4102083

ARTIYAŞAM ETKİNLİKLER TOPLULUĞU & KIRKAYAKLAR TURİZM VE SEYAHAT ACENTESİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

0 312 417 67 06 - 417 67 09 - 0 530 602 78 82

DogaYuruyusuAnkara.com bir Artıyaşam web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Artıyaşam Kırkayaklar Turizm Doğa Yürüyüşü Ankara