Menu

Mistik/Otantik Trende Yılbaşı Etkinliği

  • Cumartesi, 12 Eylül 2009 23:44 tarihinde yayınlandı.
  • Gösterim: 152771

Artıyaşam grubu olarak;kuruluş amacımıza uygun olarak, çok farklı ve yapılmayan aktiviteler yapmayı planladığımızı sizlere ilk yazılarımızda ve kuruluş yazılarımızda yazmıştık.

Şu an 2009 yıl sonuna kadar ağırlıklı olarak altyapı ve iletişim ağının kurulumunu bitirmeyi planlıyoruz.

www.artiyasam.com ve www.dogayuruyusuankara.com alt oluşumları bitti ve şu an test yayınları devam ediyor. www.brunchankara.com , paintballankara.com ve www.safariankara.com alt siteleride hazırlandı ve çok yakında sizlerini beğenisine sunulacak ve istediğimiz ilgi duyduğumuz alanlardaki alt web iletişim ağlarımızda istediğimiz bilgilere dolu dolu ulaşabileceğiz. Ve bu yapılar bir süre vazgeçilmez bilgi kaynaklarımız arasında olacaklar.

Şu an sistemimizi oturtuyoruz. Ve bu aşamada dostlarımızın bizlere destekleri onur veriyor,

Aklımızdan çok güzel şeyler geçiyor demiştik hatırlarsanız…

Bunlardan doğa yürüyüşü formatımıza açık havada hava şartlarının uygun olması durumunda ; açık masa kahvaltı sistemimizi oturttuk, ve çok keyifli bir şekilde ya göl kenarında ya da yaylalarda yaptığımız açık masa kahvaltı sonrası etkinliklerimize başladık. Çok da güzel ve keyifli oldu.

Şimdi de yeni yıla yönelik olarak 2 farklı etkinliğimiz olacak. Mümkün olduğunca Ankara atmosferi dışında etkinlikler yapma planlamamızda yeni yıla yönelik olarak;
Bizbize düşüncesine uygun olarak Ankara-Malatya seferini yapan 4 Eylül Mavi treni restaurantın da yeni yıl kutlaması yapacağız. Artı yaşam grubumuzdan 40 arkadaşımızın katılımı ilen sınırlandırdığımız bu etkinlikte biz bize eğleneceğiz. Arkadaşlarımızın sazları, cümbüşleri, gitarları eşliğinde hem yeni yılı yolda, tamamen alışık olduğumuz formatın dışında, şarkılar türküler eşliğinde kutlayacak Ray Restaurantın bizlere sunacağı nefis lezzetler eşliğinde yemeğimizi yiyecek, içkilerimizi yudumlayacak, tombala, fırdöndü ve doğaçlama diğer oyunlarla gecemizi otantik bir ortamda kutlayarak, yeni yıla girecek, Kayseri’ye gece 03.00 civarlarında varacak, Kayseri’de işkembe çorbası içecek, yorulacak, dönüş yolunda da Kars-Ankara seferini yapan Erzurum Expresinin örtülü/kuşetli/yataklı vagonlarına binerek trendeki yataklarımızda uyuyarak öğlen saatlerinde Ankara’ya gelecek, yeni yılı yolda geçirmenin getirdiği; artık bu yılımız seyahatle geçer heyecanı ile vedalaşacağız.

Maliyetleri oldukça sıkı pazarlıklar sonucunda indirmeye çalıştık ve artıyaşam grubumuza da yansıttık. Ankara’da böyle bir etkinlik yok, İstanbul’u araştırdığımızda da fiyatlarının çok kadar yukarılarda olduğunu gördük.

Peki bu etkinlik programı nasıl olacak?

31 Aralık 2008 Akşam 19.55 de Malatya seferini yapan 4 Eylül Mavi treni onunde buluşarak trendeki koltuklarımıza eşyalarımızı bırakarak Restauranta geleceğiz. Hoş geldin kokteyli “sıcak şarap” ile karşılanacağız. Restaurantımıza oturup kısa kaynaşma ve tanışma sonrası yeni yıl keyfine başlayacağız.

Ordör tabağı, Ara sıcak, Salata, Meyve, Kuruyemiş, 2 şer dubleden oluşan yerli içki ve ana sıcak olarak da Hindi dolma menüsü ile geçecek yaklaşık olarak 07 saatlik yolculuğa başlayacağız. Eğer gitar, saz veya herhangi bir enstruman çalıyorsanız mutlaka yanınızda getirin. Biz Keman Klarnet ve cümbüş çalan arkadaşlarımızı da davet ettik, zamanlarının müsait olması durumunda bu etkinliğimize katılacaklar. Bir sonraki bültende bu da kesinleşecek ve sizlere bildirilecek. Dedik ya, bu biz bize bir eğlence olacak.

Sabah 03.00 civarlarında kahvelerimizi içtikten sonra trenden ayrılacak, Kayseri’de işkembe çorbamızı içecek ve dönüş yolu Erzurum Expresini bekleyecek, trenimiz geldikten sonra örtülü-kuşetli odalarımıza geçerek uyumaya gidecek, istersek yeni yıl keyfine restaurantta devam edebileceğiz.

Öğlen saatlerine doğruda Ankara’ya gelecek, farklı bir yeni yıl geçirmenin heyecanı ile ve mahmur gözlerle vedalaşacağız.

Not: TCDD’den elde edilen bilgilere göre yol çalışmaları nedeni ile yaklaşık 2 saate varan gecikmeler olabileceği ancak bunun kesin olmadığı bildirilmiştir.

MİSTİK / OTANTİK
TRENLE YILBAŞI ORGANİZASYONU


31 Aralık 2008-01 Ocak 2007

TUR PROGRAMI:

31 ARALIK AKŞAMI Saat 19:55 de Ankara –Malatya seferini yapan 4 Eylül Mavi Treni ile Kayseri’ye hareket. Ray Restaurant firmasının işlettiği Yemekli Vagonda Yılbaşı programı için buluşma. Hoşgeldin kokteyli, leziz yılbaşı Menüsünde ve müzik eşliğinde, güzel bir beraberlik ile yılbaşını kutlayarak, Kırıkkale-Yerköy-Şefaatli-Yenifakılı-Boğazköprü üzerinden gece saat 02:52 de Kayseri’ye ulaşıyoruz. Kayseri de içilecek işkembe çorbasının ardından saat 04:19 da Kars-Ankara seferini yapan Erzurum Ekspresinin örtülü kuşetli vagonu ile Ankara’ya hareket edip 01 Ocak 2009 günü öğle saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz.

ÜCRET: 130 YTL Peşin 135 YTL 2 taksit

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

4 Eylül Mavi treni Tren ile normal koltuklarda gidiş, Erzurum Expresi ile örtülü, kuşetli vagonlarda dönüş, Ray Restaurantında aşağıda belirtilen menü ile yılbaşı özel menüsü, Kayseri’de İşkembe çorbası, TCDD seyahat sigortası, rehberlik hizmetleri, tren içi eğlenceler ve müzik.

YEMEK MENÜSÜ:Hoşgeldin kokteyli (Sıcak Şarap),Ordör Tabağı, Ara Sıcak, Ana Sıcak(Hindi dolma), Salata, Kuruyemiş, Meyve, Kahve ikramı, Kayseri’de çorba ikramı, ve Restauranta 2 duble yerli içki veya 1 adet 35cc lik doluca şarap.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Limitli içki dışındaki içecekler, dönüş yolunda restaurantta içilecek veya yenilecek yiyecekler, ekstra harcamalar

BU ETKİNLİK İÇİN GEREKLİ OLABİLECEK KİŞİSEL EŞYALAR

Kayseri’de gece soğuk olması dolayısı ile sıcak tutacak kıyafetler, çalıyorsanız entrumanlarınız, yılbaşında hoş olabileceğini düşündüğünüz konular ile ilgili malzemeler veya oyun araçları, trenle dönül yolunda yataklı kuşetli vagon için gerekli olabilecek kıyafetler, Fotoğraf ve Video kamerası ve eğlence için getirilebilecek ne varsa.

ARAÇ KALKIŞ GÜZERGAHLARI:

Ankara Garı: 19.30’da 2. Peronda hazır bulunan 4 Mavi Eylül Tren önünde elimizde Artı yaşam flamaları olacak

NOTLAR:

1- Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültür mirasımız ve arkeolojik değerlerimizi korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

2- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

3-Etkinliğimiz TCDD normal seferi ile yapılacaktır. Dolayısı ile yollarda rötar olabilme ihtimali vardır. Buna hazırlıklı olunmasında fayda var.

4-Yolculuk anında Kamusal alanda bulunmamızdan dolayı aşırıya kaçacak harekelerde bulunmamamız gerekiyor.

5-Rezervasyon son başvuru tarihi 24.12.2009’dir. Katılım sayısı 40 ile sınırlandırılmış olup, sonrası için kayıt alınamamaktadır. O yüzden başvurularınızı ve ön ödemelerinizi en kısa zamanda yapmanız gerekmektedir.

-----------------------------------------------------------------------
Artı yaşam grubu olarak düzenlediğimiz her etkinlikten %2’lik bir katkı payı ayırıyor ve sizlerinde görebileceğiniz web sayfamızdaki havuzda biriken paralar; bir süre sonra etkinlik ile ilgili sosyal projelerde kullanılacaktır. Bu projeler zamanla gelişecek ve sizlerin katkılarınız ile gerçek anlamda kullanılabilir olacaktır. Ve bunlardan grup olarak haberdar olacağız.
-----------------------------------------------------------------------
Artı yasam grubu ticari bir grup olmayıp; faaliyetlerini içerik hizmet sağlayıcısı; Busem Turizm yasal kimliği altında yapmaktadır.

Site Bilgileri

Ziyaretçiler
299
Makaleler
1375
Web Bağlantıları
3
Makale Görünüm Sayısı
4103556

ARTIYAŞAM ETKİNLİKLER TOPLULUĞU & KIRKAYAKLAR TURİZM VE SEYAHAT ACENTESİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

0 312 417 67 06 - 417 67 09 - 0 530 602 78 82

DogaYuruyusuAnkara.com bir Artıyaşam web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Artıyaşam Kırkayaklar Turizm Doğa Yürüyüşü Ankara